Z deníku příměstského tábora 2

Příměstský tábor v RK Čimice „BRÁNY DO PRAVĚKU

19. července 2022

Včera jsme byli Lovci a sběrači (takové hříbky, jako jsme našli v Ďáblickém háji, snad nenajdete ani na Šumavě), dnes už jsme si mohli dopřát jako První zemědělci skvělý oběd z vařené pšenice a včerejších hub. Otevřeli jsme bránu Druhohor a celý den byl ve znamení dinosaurů.

Víte, že slovo dinosaurus znamená “strašný ještěr”? Každý z nás našel v knihách nějakou zajímavost, a tak jsme se třeba dozvěděli, že ptáci, jako holub, kuře, nebo kolibřík, jsou nejbližší žijící příbuzní dinosaurů! Takže takový dinosaurus chutnal jako naše včerejší slepice v polévce – hurá, jedli jsme v podstatě strašného ještěra a to je, panečku, pořádné dobrodružství!

Pak jsme hráli Pravěké pexeso a Putování s dinosaury, otiskovali do hlíny dinosauří stopy a na odpolední svačinu vyrobili z ovesných vloček, medu, ořechů a sušeného ovoce lahodné müsli tyčinky.

Odpoledne jsme strávili v Národním muzeu na výstavě o pravěku – a to bylo něco! Obrovští zkamenělí trilobiti, kostra Amargasaura, ale hlavně třímetrový model jediného dinosaura, jehož kost, ohlodaná od žraloků, se našla v Čechách. Byl jako živý, zavěšený v prostoru, i s těmi hladovými žraloky… Na počest fenomenálního malíře pravěku Zdeňka Buriana a antropologa Josefa Augusty byl nazván Burianosaurus Augustai. V sále Třetihor a Čtvrtohory jsme viděli i obrovského mamuta, ale to už je téma zítřejšího dne, kdy otevřeme třetí bránu pravěku a ocitneme se ve světě prvních savců, šavlozubých tygrů, medvědopsů, mamutů, doby ledové a zachytíme první stopy člověka na zemi…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.